DOBRO SE DOBRIM VRAĆA
Autor: Monika Mladenović, 10. 4. 2012.

Dragi čitatelji, korizmeno je vrijeme i umjesto da se odričemo neke vrste hrane ili ružne navike, mogli bismo činiti dobra djela. Svi znaju da se dobro dobrim vraća.

Nego, da prijeđemo na stvar. U našoj školi održala se humanitarna akcija u kojoj je sudjelovao dobar dio djece. Prikupilo se mnogo higijenskih sredstava i namirnica za ljude kojima je potrebna pomoć. U petak ,30. ožujka sam krenula u selo Donji Dolac zajedno s učiteljicom Ljiljanom Sarić i defektologinjom Anitom Jović. No, prije nego što smo krenuli, momci iz osmih razreda su prenijeli pakete do automobila učiteljice Sarić. Uz pomoć dobrih ljudi koji su nam pokazali put, ubrzo smo stigli do sela. U selu smo pronašli kuću obitelji za koju je akcija bila namijenjena. Ondje nas je dočekala jedna draga gospođa sa svojim najmlađim sinom. Uvela nas je u kuću koju je prije nekoliko godina udario grom. Nismo ni sjeli, a naša domaćica je već napravila sok i čaj. Kroz suze nam je prepričala svoj život, ali je svejedno bila zahvalna Bogu na svemu što ima. Nakon čašice razgovora, donijeli smo pakete iz auta do njene kuće, a ona nam se kroz suze zahvaljivala. Kasnije smo se zaputili natrag u Split s osmjehom na licu, znajući da smo uradili dobro djelo. Sunce nas je tog dana grijalo i smješkalo nam se s neba. Pa kud ćeš bolje od toga! Zato, dragi moji čitatelji, činite dobro i, vjerujte mi, život će vam biti puno ljepši.

Vaša Mila Pašalić , 8.e.

U našoj školi se u korizmeno vrijeme održala još jedna humanitarna akcija. Cijela škola je svojim davanjem hrane i higijenskih potrepština pomogla da humanitarna akcija bude uspješna. Jedan dio smo dali siromašnim obiteljima, sedam paketa je išlo u Caritas, te osam paketa u crkvu Gospe Fatimske. To je bila još jedna uspješna humanitarna akcija Osnovne škole Split 3.

Lucia Rogošić 3. e