Osnovna škola "Split 3"

Priredbe

PRIJEM PRIVAŠA - 2017.

BOŽIĆNA PRIREDBA - 2016.

DAN ŠKOLE - 2016. (snimka predstave)

Dan škole 2015.

POPIS UDŽBENIKA ZA

ŠK. GOD. 2017./18.

Napomena: Popisi udžbenika koji su odabrani 2014./2015. godine važeći su 4 godine.

Napomena za 1. razred: NE KUPOVATI LIKOVNU MAPU (učitelji će dati upute o mapi na početku šk. godine).

Napomena za Informatiku - raspitati se kod predmetnog učitelja je li potreban udžbenik.

Priloženi dokumenti:
popis udzbenika.pdf

DAN ŠKOLE

Savjetujemo

Besplatan Office s 1 TB prostora za pohranu svim učenicima, učiteljima i nastavnicima osnovnih i srednjih škola!

IGRE

PRIRUČNICI ZA RODITELJE:

1. i 2. razred

3. i 4. razred

5. i 6. razred

7. i 8. razred

PRIRUČNIK ZA UČITELJE

1. i 2. razred

3. i 4. razred

5. i 6. razred

7. i 8. razred

Novi Nacionalni portal za učenje na daljinu Nikola Tesla:

ELEKTRONIČKI IDENTITET UČENIKA I UČITELJA

Elektronički identitet (za pristup Internetu, CARNetov Webmail, Nacionalni portal za udaljeno učenje Nikola Tesla, e-Knjižnica, Školska Učilica, forum Portala za škole, upisi u srednju školu i dr.)

LIKOVNA KULTURA

NAŠA ŠKOLA U EMISIJI "DOBRO JUTRO, HRVATSKA"

broj 14broj 13broj 12broj 11broj 10

Razno

Prijavi sadržaj na internetu za koji sumnjaš da je nezakonit i odnosi se na različite oblike iskorištavanja ili zlostavljanja djece.

Ispis statistike od 24. 8. 2014.

Vremenik

Okvirni vremenik pisanih provjera

RAZREDNA NASTAVA

3.a

3.d

3.e

4.c

4.d

4.e

TALIJANSKI JEZIK (4.r.)

NJEMAČKI JEZIK (4.r.): test 27.11.

E-Dnevnik u šk. god. 2017./18. se primjenjuje u 2., 5., 6., 7. i 8. razredu.

UPUTE ZA UČENIKE I RODITELJE

RSS Carnet
17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

RSS MZOS

JUTRO
3. 9.40 – 10.25
ODMOR 10.25 - 10.40

POSLIJE PODNE
1. 14.15 – 15.00
2. 15.05 – 15.50
3. 15.55 – 16.40
ODMOR 16.40 - 16.55
4. 17.00 – 17.45
5. 17.50 – 18.35
6. 18.40 – 19.25

MEĐUSMJENA
1. 11.30 – 12.15
ODMOR 13.05 - 13. 20
3. 13.20 – 14.05
4. 14.10 – 14.55
ZVUČNO ONEČIŠĆENJE

Autori projekta: Danijela Takač (OŠ Pantovčak, Zagreb), Sandra Ivković (OŠ Vjenceslava Novaka, Zagreb)

O projektu

Projekt je zamišljen kao maleni znanstveni rad. Učenici će tijekom ovog međukurikularnog projekta upoznati različite dijelove Republike Hrvatske, istraživati prirodu, izvore i jakosti zvuka u svojoj školi i svom okolišu. Učenici će se upoznati s pojmom zvučnog onečišćenja te njegovim nepoželjnim i zabrinjavajućim posljedicama te utjecajem na zdravlje ljudi, biljki i životinja. Učenici će primjenom PBL pristupa(project based learning metode) „postati“ znanstvenici te naučiti razlikovati zavisne i nezavisne varijable, postupke prikupljanja i analize podataka(grafičke, numeričke…). Sve rezultate ćemo prikazivati u različitim web 2.0 alatima i nadam se napraviti mnoštvo nastavnih materijala koje će poslije biti korišteni u nastavi fizike, biologije, matematike informatike i sl. Ovakvim načinom rada nadamo se učiniti učenje prirodoslovlja(STEM predmeta) zanimljivim, motivirajućim te pokazati učenicima posao znanstvenika i razvijati digitalnu pismenost.

Ciljevi

- Upoznati učenike s pojmom i nastankom zvuka, jakosti zvuka i zvučnim onečišćenjem te mjerenjem jakosti zvuka
- Upoznati učenike s zdravstvenim posljedicama buke(zvučnog onečišćenja) na ljude i okoliš
- Identificirati uzroke zvučnog zagađenja u različitim dijelovima Republike Hrvatske
- Upoznati učenike s postupcima mjerenja, prikupljanja i obrade podataka
- Upoznati učenike s načinima zaštite od buke(zvučnog onečišćenja)
- Razvijati svijest o očuvanju okoliša
- Motivirati učenike za učenje prirodoslovlja na zanimljiv način(projektno učenje-PBL)
- Upoznati učenike s različitim web 2.0 alatima i pokazati mogućnosti njihovog korištenja u različitim nastavnim predmetima
- Upoznati učenike s različitim dijelovima Republike Hrvatske
- Razvijati vršnjačko učenje, međusobnu toleranciju i digitalnu pismenost

Radni postupak

Projekt se sastoji od 8 aktivnosti koje će se izvoditi tijekom nastavne godine 2015./16. :
1. Upoznajmo se – učenici će putem web 2.0 alata predstaviti sebe i svoju školu
2. Moja grad i okoliš – učenici će predstaviti predio RH iz kojeg dolaze i svoj grad
3. Što je zvuk, a što buka? – istraživanje i izrada prezentacija, stripa, Glogstera, videa, infografika, online kvizeva, didaktičkih igara i ostalih nastavnih materijala za učenje o zvuku
4. Mjerenja jakosti zvuka u mojoj školi – mjerenja zvučnog onečišćenja prema unaprijed dogovorenim parametrima pomoću mobilne aplikacije Noise watch napravljene od strane EEA(European Enviromental Agency)
5. Mjerenja jakosti zvuka u mom okolišu
6. Obrada mjerenja – obrada mjerenja „znanstvenom“ metodom, određivanje relativne i apsolutne pogreške
7. Rezultati – prikaz i usporedba rezultata mjerenja iz cijele RH, te analiza uzroka razlike u rezultatima
8. Kako se zaštiti od buke –istraživanje i prijedlozi
Aktivnosti će se ovim redoslijedom odvijati tijekom nastavne godine 2015./16.
Učenici mogu raditi u timovima, na dodatnoj nastavi fizike, bilogije, izvananstavnoj aktivnosti i slično. Također projekt je lako povezati sa zdravstvenim i građanskim odgojem u školama. Svaka škola trebala bi pratiti vremenik aktivnosti.

Očekivani rezultati

Učenici će moći
- objasniti što je zvuk, kako nastaje, jakost zvuka, mjerne jedinice za jakost zvuka i zvučne valove
- objasniti zvučno zagađenje i prepoznati njegove izvore