Otkrivamo svijet likovnih umjetnika (slikamo kao Joan Miro´ - crta, boja, lik)

EKSKURZIJA U AUSTRIJU/NJEMAČKU 26.- 30. SVIBNJA 2023. GODINE
Autor: Mila Ozretić, 26. 6. 2023.

Schüler der deutschen Sprache von OŠ Split 3 aus der 6. bis 8. Klasse haben zusammen mit Schülern der deutschen Sprache von OŠ Žrnovnica vier Tage lang Exkursion gemacht.

Wir haben diese vier Tage mit Deutschlehrerin Silvija Sinovčić und Informatiklehrerin Mila Ozretić verbracht.

Am ersten Tag haben wir die österreichische Stadt Hallein besucht und sind zum Salzbergwerk gegangen. Danach haben wir auch das wunderschöne Salzburg besucht.

Am zweiten Tag haben wir das Deutsche Museum in München besucht, das größte Museum für Wissenschaft und Technik der Welt. Danach, haben wir im Legoland nördlich von München unseren Tag verbracht.

Am dritten Tag hatten wir Freizeit im Stadtzentrum von München, wo wir auch Surfen im Fluss Isar gesehen haben. Wir haben die Stadt besichtigt und schöne Gebäude gesehen. Im Zentrum von München haben wir das Fußballstadion Allianz Arena, das FC Bayern gehört, besucht.

Am vierten Tag haben wir die wunderschöne österreichische Stadt Hallstatt besucht, die am Hallstattsee liegt. Wir sind mit der Seilbahn zum Aussichtspunkt gefahren und die Stadt aus großer Höhe gesehen, sogar 360 Meter über der Stadt.

Wir haben unsere Fahrt nach Split weiter gemacht. Wir haben auch Quizze mit tollen Preisen gespielt, die Frau Sinovčić gemacht hat. Wir sind spät abends müde und zufrieden gekommen.

Maja Ivandić, 8.b

Učenici njemačkog jezika OŠ Split 3 od 6. do 8. razreda bili su na četverodnevnoj ekskurziji zajedno s učenicima njemačkog jezika OŠ Žrnovnica.

Ova četiri dana proveli smo s nastavnicom njemačkog jezika Silvijom Sinovčić i nastavnicom informatike Milom Ozretić.

Prvog dana posjetili smo austrijski grad Hallein i otišli u rudnik soli. Zatim smo posjetili i prekrasni grad Salzburg.

Drugog dana posjetili smo Deutsches Museum u Münchenu, najveći muzej znanosti i tehnologije na svijetu. Nakon toga proveli smo dan u Legolandu sjeverno od Münchena.

Trećeg dana imali smo slobodno vrijeme u centru Münchena gdje smo također vidjeli surfanje na rijeci Isar. Obišli smo grad i vidjeli prekrasne građevine. U središtu Münchena posjetili smo nogometni stadion Allianz Arena koji je u vlasništvu FC Bayerna.

Četvrti dan posjetili smo prekrasan austrijski gradić Hallstatt koji se nalazi na jezeru Hallstattseeu. Uspinjačom smo se popeli na vidikovac i razgledali grad s velike visine, čak 360 metara iznad grada.

Nastavili smo vožnju prema Splitu. Igrali smo i kvizove sa sjajnim nagradama koje su izradile nastavnice Sinovčić i Ozretić. Stigli smo kasno navečer umorni i zadovoljni.

Dojmovi i znjanja podijeljena na Padlet pločama:

FOTOGALERIJA