Otkrivamo svijet likovnih umjetnika (slikamo kao Joan Miro´ - crta, boja, lik)

Aktivnosti eTwinning projekta “Živimo zeleno 2/Living greenly 2” u drugom polugodištu
Autor: Mila Ozretić, 28. 5. 2022.

Učenici 3.a u drugom polugodištu nastavili su s radom na ekološkim aktivnostima u sklopu eTwinning projekta “Živimo zeleno 2/Living greenly 2”.

Prva aktivnost bila je kreativna reciklaža. Učenici su dobili zadatak prikupiti stare kutije i različitu ambalažu. Na satu Likovne kulture izrađivali su maketu okolice škole. Radom u skupinama, nastali su zanimljivi uratci.

Za Dan sigurnijeg interneta naučili su što je Netiketa tj. pravila pristojnosti na internetu.

U mjesecu ožujku su sudjelovali u akciji oplemenjivanja okoliša škole u suradnji sa splitskim umirovljenicima te udrugom Zasadi stablo, ne budi panj!

Povodom Dana voda, Dana planeta Zemlje i Svjetskog dana obnovljivih izvora energije izlagali su uz ppt prezentacije i pisali pjesme.

Voda

Voda je jako važna,

lijepa, duboka i vlažna.

Moramo paziti da bude čista,

da bude svježa i da blista.

Zato poručujemo svima:

“Čuvajte našu vodu da ostane lijepa

i da je ima!”

Slušajte nas!

Ovo je za vode spas!

Magdalena i Luka 3.a

Odradili su i aktivnost ptičji izazov. Zadatak je bio smisliti zadatak za projektne partnere koji su trebali ispuniti do kraja mjeseca svibnja. Trećaši su projektnim partnerima postavili izazov u kojem su trebali otpjevati i snimiti videozapis pjevanja pjesme u kojoj se spominje ptica selica ili stanarica. S druge strane, prihvatili su izazov učiteljice Ivane Rendulić i njezinih učenika iz OŠ Lipovac, a zadatak je bio izraditi 3D pticu od papira. Učenici 3.a odradili su oba izazova, izradili su ptice od papira i otpjevali pjesmu Proljeće u srcu u kojoj se spominje ptica sjenica. Svoje uratke postavili na zajednički Padlet, a sve postavljene aktivnosti autorice projekta objedinile su u zajedničku digitalnu knjigu izrađenu u alatu Genialy.

Na red je došao izazov Plogging - trčanje i prikupljanje otpada. Sunčani, proljetni dan bio je izvrstan povod da učenici navuku rukavice i očiste školsko dvorište i igralište od smeća. Uživali su u ovoj veseloj aktivnosti u kojoj su na zabavan i aktivan način pridonijeli zaštiti i očuvanju prirode.

Krajem svibnja održana je videokonferencija s učenicima 2.a OŠ Lokve-Gripe na kojoj su učenici recitirali razredne eko-pjesmice te predstavili projektne aktivnosti.

Na kraju projekta, učenici su popunili evaluacijski upitnik putem Google Formsa te crtanjem veselih smalića iskazali svoje zadovoljstvo projektom. Izrazili su želju za nastavkom rada i suradnje s projektnim partnerima i iduće školske godine.

Pripremila: Sandra Podrug, učiteljica izvrsna savjetnica