POP ART

Kalendar šk. godine 2024/ 2025.

DAN ŠKOLE /kulturno-umjetnički program/
Autor: Mila Ozretić, 16. 5. 2024.

Solistice Školskoga zbora: Lara Radić, Sara Dolci Njegić i Gita Glavinović, pod mentorstvom učiteljice glazbene kulture Karmen Širović, otpjevale su himnu Lijepa naša domovino i uvele nas u proslavu Dana škole.

Pjesmom, plesom i veseljem proslavili smo Dan škole, zapjevali smo zajedno VOLIMO TE MI, ŠKOLO NAŠA, SPLIT 3!

Himnu škole izveo je Mali zbor 1.a razr. u pratnji učiteljice Sandre Podrug, potom su nam kazivali stihove pjesme Di su dica. Pjesmu Ćakulona krasnoslovile su Dragica i Marijeta Anđelić, a pjesmu Maška Bruna Vidučić.
Dan je bio lijep i sunčan, kao što je i u stihovima pjesme Sunny day, koju su nam izveli učenici 3. razr. pod mentorstvom učiteljice Ivane Nižetić. Potom je uslijedila recitacija Dan škole u izvedbi učenika 2.c razr. pod mentorstvom učiteljice Ane Odak.

S obzirom da smo Majčin dan obilježili dan ranije, a Međunarodni dan obitelji tek slijedi, učenici su na najbolji mogući način, pjesmom i vedrim osmjehom, zahvalili svojim majkama za svaki topli poljubac, čvrsti zagrljaj, obrisanu suzu, razigrani dan, zvonki smijeh i šašavu igru. Pjesme Kako se može štedjeti mama i Čestitku majčici izveli su učenici 1.e razr., mentorstvo učiteljica Antonija Jelavić Šako, a pjesmu i ples Zeko pleše izveli su pod mentorstvom učiteljice Dijane
Brekalo.

Naša je Iva Vujević iz 3. razr., mentorstvo učiteljica Ivana Nižetić, napisala i krasnoslovila stihove pjesme Obitelj za pet.

Pjesme Dobro jutro iz filma Vlak u snijegu i Smijeh i pjesma u izvedbi učenika 3.b razr., mentorstvo učiteljica Ivona Debak Petričević, razvedrile su učenike, a roditelje i učitelje vratile u dane djetinjstva.

Klapa OŠ Split 3 Spalatine, mentorstvo učiteljica Karmen Širović, predstavila se tradicijskim pjesmama Tri divojke i Čija je ono divojka.

Pjesmu Uglavnom Stijepe Mijovića Kočana izvele su Danica Repušić i Marta Rajić, uč. 6. razr. koje je za nastup pripremila učiteljica Barbara Donkov Zorčić.

U našoj se školi, osim nama dragoga hrvatskoga jezika, uče i strani jezici: engleski, njemački, talijanski i španjolski. Učenici izborne nastave Njemačkoga jezika predstavili su se pjesmom Die Bienen na njemačkom jeziku. Učenike je za nastup pripremila učiteljica njemačkoga jezika Silvija Sinovčić.

Pjesmu Shallow izveli su učenici Školskog zbora uz pratnju solistica Ane Marije Pavić i Katarine Pavić, koje je za nastup pripremila učiteljica Karmen Širović. Instrumentalnu izvedbu Stanislava Macha Concertino facile izvela je Petra Ujević, 4.a razr. uz korepeticijsku pratnju prof. K. Širović.

Naša je škola poznata po brojnim uspjesima na raznim natjecanjima iz svih predmeta. Ravnatelj je pročitao imena svih učenika koji su, zahvaljujući svom predanom radu i postignutom uspjehu na natjecanjima županijske i državne razine, ime naše Škole pronijeli diljem Lijepe Naše.Zahvalili smo im pjesmom i plesom.

Pjesmu Stand by Me izveo je Školski zbora uz pratnju solistica Petre Ujević, Ane Varivode, Katarine Pavić i Paole Knežević.
Nevjerojatnu energiju pokazali su učenici 2.c razr. koji su se predstavili plesnom točkom na temu proslavljenoga hita We will rock you. Učenika je za nastup pripremila učiteljica Ana Odak.

Na kraju su voditeljice Mia i Klara poželjele svim učenicima da ovaj veseli dan sačuvaju u svojim srcima kao sliku u spomenaru i da dalje hrabro koračaju u nove školske dane u zagrljaju naše slavljenice Osnovne škole Split 3.
Ujedinjeni u čaroliji, koju nam je upriličio naš Baby Lasagna, priredbu smo priveli kraju. Učenici, učitelji i roditelji zaplesali su u ritmu naše eurovizijske uspješnice Rig Tim Tagi Dim.

Voditeljice KUD-a: Ivana Nižetić i Neda Lelas