Otkrivamo svijet likovnih umjetnika (slikamo kao Joan Miro´ - crta, boja, lik)

Uoči Dana škole
Autor: Mila Ozretić, 10. 5. 2023.

13. svibnja je  Dan naše škole. Ove školske godine upisana je i prva generacija koja školu pohađa i u produženom boravku koji je koncipiran tako da je za djecu organizirana prehrana, slobodno vrijeme, učenje i organizirano vrijeme kroz razne oblike igrolikih aktivnosti.  Osim što su naučili čitati i pisati, prvaši  se rado likovno izražavaju, vole glumiti i pjevati, tjelesni obožavaju, a upoznavanje novih prijatelja smatraju neprocjenjivim bogatstvom. Tim povodom postavila sam upit svojim učenicima  iz 1.a/b produženog boravka što im se (ne) sviđa u školi. Evo i odgovora:

• Volim likovni i hrvatski. Obilježavamo razne  datume i volim gledati crtiće.

EMA

• Ja volim školu zato jer se igramo, šalimo i učimo, pišemo i nastupamo na pozornici. Najdraži mi je tjelesni.

KRISTIAN

• Ne volim školu jer moram sjediti u klupi. Jedino volim dugi odmor od 1 sat i 30 minuta  i tjelesni. Volim kada nema domaće zadaće.

MARKO

• Ne volim školu kada moram čitati i pisati. Volim matematiku, tjelesni i praznike.

DUJE

• Ja volim ići u školu. U školi su mi najdraži prijatelji, volim kada idemo na izlet.

LUCIJA

• Volim ići u školu jer volim učiti. Jedni drugima pomažemo i naše učiteljice se prema nama lijepo ponašaju.

KARMEN

• Ja volim ići u školu, puno volim učiteljice i volim učiti. Imama mnogo prijateljica.

ENA

• Ne volim školu jer u njoj stojim do 16 h, a volim  je jer učimo čitati i neke nove stvari.  Ipak mi se sviđa jer imam dobre učiteljice. Sviđa mi se i kad idemo vani na igru.

VICE

• Odlično mi je u školi. Najdraži mi je tjelesni, a za ručak najviše volim njoke.

ZLATAN

• Volim ići u školu jer idemo na odmor. Imamo veliko igralište i park. Sretnem puno prijatelja.  Puno se šalimo i svakog dana nešto naučimo. Najviše volim likovni.

BEPO

• Ja volim ići u školu zato jer mogu naučiti puno novih stvari. Učitelj i učiteljica su odlični i volim ih. Mislim da je škola zabavno mjesto. Moja škola je vesela.

FRANKA

• Volim ići u školu jer učimo čitati, pisati i zajedno se igramo. Učiteljice paze na nas. Učimo puno toga što nismo znali. Volim matematiku i kada idemo na izlet.

NERA

• Volim ići u školu zato jer mi se sviđa ručak. Imam jako dobrog učitelja i učiteljicu. Naučila sam crtati tušem.

ANTONIA

• U školi se zabavljamo i učimo. Svakog dana idem u školu osim kada su praznici. Učimo i nove pjesmice zato ja volim školu.

RAMONA

Učiteljica 1.a/b produženog boravka: Ljubinka Jelaska