BLAGOSLOV RADU
Autor: Mila Ozretić, 13. 6. 2011.

Kako bi obilježili uspješnost naših učenika u školskoj godini 2010./2011. održali smo priredbu koju smo nazvali „Blagoslov radu“. Htjeli smo, od sveg srca, zahvaliti vrijednim učenicima koji su svojim znanjem uljepšali školsku svakodnevicu i predstavili našu školu u najboljem svjetlu kako na raznim županijskim, tako i na državnim natjecanjima. Darivanje je bilo samo mali znak pažnje koji će učenike podsjećati na uloženi trud, stečeno znanje  kao i postignute rezultate.

Na početku smo pozdravili naše vrijedne matematičare Špiru Golema i Laru Šarolić koji su osvojili 1. mjesto na Županijskom natjecanji iz matematike te Ivana Pocedulića koji je na osnovu ostvarenih rezultata na Županijskom natjecanju pozvan i  na Državno natjecanje. Zahvaljujemo i njihovim vrijednim mentoricama koje su ih predano pratile u radu, učiteljicama Ankici Marković, Dunji Matkovac i Svjetlani Komić.

Naši mladi informatičari Petra Dadić i Luka Komić su pod mentorstvom učiteljica informatike Marije Šimac i Mile Ozretić osvojili 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike. Veliko hvala i Karlu Deliću kao i njegovoj mentorici Mili Ozretić koji su sudjelovali na Državnom natjecanju iz informatike.

Ističemo i učenicu Maju Odak koja je pod mentorstvom učiteljice biologije i kemije Ljerke Šarin osvojila prvo mjesto na Županijskom natjecanju iz biologije

Posebno uspješni bili su mladi fizičari Matej Pavlović (1. mjesto na Županijskom natjecanju), Marin Vilović (3. mjesto na Županijskom natjecanju) i Borna Burazera te su svo troje sudjelovali na Državnom natjecanju iz fizike. Čestitamo i njihovom mentoru, učitelju matematike i fizike Vibora Velčića.

Učenica Antonela Šarolić autorica je jedne zanimljive prezentacije koja je upriličena na Festivalu znanosti ove godine. Tema je bliska i zanimljiva svim učenicima,  obrađuje problematiku težine školske (učeničke) torbe. Ukoliko do sada niste popratili njezina zapažanja, preporučamo učinite to čim prije. Prezentacija je objavljena na mrežnim stranicama Škole.

Dino Čaljkušić, Mara Šaponjić, Zara Vučko i Iva Ljubičić su učenici koji su sudjelovali na Županijskoj smotri Lidrano 2011 sa svojim mentoricama učiteljicama: Ljiljanom Sarić, Ljubinkom Jelaskom, Nedom Lelas i Dolores Kuić koje su ih predano pratile i pripremale za scenski nastup.

Teško je zamisliti što bi svijet bio bez umjetnosti i umjetnika. Oni su ti koji uljepšavaju svijet, koji nam poručuju da povremeno treba zastati i promatrati prirodu, svijet oko sebe te potom isti taj svijet oblikovati svojim rukama onako kako ga sami doživljavamo. Naši mladi  likovnjaci su svojim radovima obojali slova i spomen naše škole te se tako plasirali na Državno natjecanje. To su: Luka Baranović, Emanuela Domljanović i Nikolina Ivanišević. U nastojanju da svijet učinu ljepšim bodrile su ih mentorice: učiteljice Sandra Podrug, Dunja Matkovac i učiteljica likovne kulture Ilonka Poljak

Programom, koji je vodila učenica Karla Horvat, su nas razveselili Mali školski zbor učiteljice Sandre Podrug, učenici Dramske skupine pod vodstvom učiteljice Barbare Donkov-Zorčić, Iva sa svojom neobičnom i originalnom pjesmom „Kao šarmer bee...“, učenica Lana Lučić sa izvedbom monologa „Pod lumbrelon“ nezaboravnoga Miljenka Smoje te izvedbe recitatora Dina Čaljkušića i Mare Šaponjić (Zare Vučko).

Nadamo se da će ovakvo druženje postati tradicija u našoj Školi.